Budowa domu – najbardziej popularne materiały

Projektant wnętrz Grodzisk Mazowiecki ogrodzenie betonowe

Budowa domu to bardzo długa i żmudna praca. Zawsze pierwszym etapem, którego nie można pominąć jest projekt architekta. W nim zawarta jest nie tylko strona wizualna przyszłej nieruchomości, ale przede wszystkim technologia w której zostanie ona wykonana. Elementy wyposażenia takie jak owalna umywalka schodzą na dalszy plan.

A oto najbardziej znane i powszechnie używane materiały, służące stawianiu domów:

  • Ceramika tradycyjna, czyli najprościej mówiąc zwykła, czerwona cegła. Charakteryzuje się ognioodpornością, dużą izolacją cieplną, ale także trwałością. Jej główną zaletą jest konkurencyjna cena.

    Oprócz tego jest świetnym materiałem, który nadaje się do wznoszenia ścian zewnętrznych dwuwarstwowych i trójwarstwowych, ale co więcej – idealnie nadaje się do konstrukcji wewnętrznych ścian działowych, a nawet piwnic;

  • Ceramika poryzowana to bogatsza wersja ceramiki tradycyjnej. Jej technologia zmienia się jedynie o dodanie do wypalanych cegieł materiału, jakim są trociny. Dzięki temu, cegła nabiera mocniejszych właściwości termoizolacyjnych, lecz z drugiej strony nie jest już odpowiednia do budowania ścian piwniczych.

    Dzięki lepszej technologii, można z niej stawiać ściany jednowarstwowe;

  • Beton komórkowy to materiał bardzo często uznawany za energooszczędny, ponieważ wraz z jego udziałem właśnie takie konstrukcje stawia się w efekcie. Posiada właściwości dużej izolacji cieplnej, akustycznej, a co więcej generuje oszczędności w fazie użytkowania nieruchomości;
  • Silikaty to materiał, który jest najtańszym materiałem do stawiania ścian. Nadaje się do stawiania konstrukcji ścian dwuwarstwowych, a ocieplanie w tym wypadku wygląda podobnie jak w ceramice tradycyjnej.

Wszelkie wyżej wymienione materiały budowlane służą do budowania ścian zewnętrznych. Ich wybór głównie zależy od możliwości finansowych, a także preferencji i poleceń architekta. Nie warto oszczędzać na takich materiałach, zwłaszcza, gdy nieruchomość budowana jest z myślą o intensywnym użytkowaniu przez długie lata i pokolenia. Warto przywiązywać uwagę również do wystroju i zainwestować w eleganckie klamki do drzwi wewnętrznych.

www.legalhustle.net