Ciekawostki z Gdańska

www.cbssuszec.pl

Gdańsk to miasto, które w przeszłości słynęło z bursztynowych wyrobów, które były eksportowane na dwory królewskie w całej Europie. Kruszec był tak drogocenny, że gdańszczanin, który odważył się go ukryć skazywany był na karę śmierci. Jedną z ciekawostek dotyczących Gdańska jest fakt, że to właśnie w tym mieście znajduje się tor uliczny wyposażony w system, który mierzy rolkarzom czas ich jazdy.

Zazwyczaj narzekamy na komunikację miejską, jednak podczas wakacji tramwaje wodne w miejscowościach nadmorskich pękają w szwach. Taki środek transportu, z którego korzystają zarówno turyści jak i mieszkańcy funkcjonuje właśnie w Gdańsku. To doskonała alternatywa dla zwiedzania miasta na pieszo czy samochodem.

Tramwajowe jeżdżą na trasach Gdańsk-Hel, Sopot-Hel, Gdynia-Hel i są nie lada atrakcją. Podróżując można zrealaksować się i zapomnieć o miejskich korkach czy coraz wyższych cenach paliwa, wystarczy kupić bilet i wyruszyć w rejs. W czasie deszczu można schronić się w zabudowanym pomieszczeniu, który znajduje się na pokładzie.