Co oferują nasiona marihuany?

www.workuta.pl ciech agro

Są kraje, w których samo posiadanie nasion marihuany jest dozwolone i są też takie kraje, w których nie tylko można te nasiona posiadać, ale również można je uprawiać. Polska należy do pierwszej grupy krajów, a więc spokojnie możemy posiadać nasiona marihuany w celach kolekcjonerskich, ale nie wolno nam ich uprawiać. Nie mniej warto wiedzieć, że chociaż są specjalne gatunki nasion marihuany medycznej, to tak naprawdę każde z nich mają jakieś właściwości lecznicze. Tylko nie w takim samym stopniu, a to oznacza, że warto wiedzieć, po które należałoby sięgnąć, jeśli chcemy, aby nasiona marihuany były przez nas stosowane leczniczo.

Dlaczego właśnie tak?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że wszystkie nasiona marihuany, posiadają w sobie związek THC, który odpowiedzialny jest za odczucia psychoaktywne i związek CBD, który odpowiedzialny jest za lecznicze właściwości marihuany. W większości przypadków, ten pierwszy związek występuje w takiej ilości, że marihuana działa psychoaktywnie, a jej właściwości medyczne, chociaż są, to jednak nie aż tak wyraźne. Dlatego też, nasiona marihuany zostały poddane odpowiednim działaniom, dzięki którym wyodrębniono takie odmiany, gdzie tego związku CBD jest znacznie więcej, a to oznacza, że lecznicze właściwości marihuany są dużo większe niż psychoaktywne, a więc spokojnie mogą być wykorzystywane podczas leczenia, ze świadomością, że nie będą w żaden, niepowołany sposób oddziaływały na pacjenta.

Co możemy zyskać?

Warto wiedzieć, że nasiona marihuany medycznej, mają nam bardzo wiele do zaoferowania.

W zależności od odmiany na jaką się zdecydujemy, możemy wpływać na stany depresyjne, albo zmniejszać odczucie bólu u pacjentów. To oznacza, że jedne odmiany marihuany będą stosowane wówczas, gdy będzie potrzebna dawka energii i radości, a drugie wówczas, gdy będzie potrzebny relaks i odpoczynek. Co więcej, o ile jedne będą uśmierzały ból, o tyle inne nasiona marihuany, odpowiednio przygotowane mogą poprawić apetyt, co będzie niezwykle ważne przy leczeniu anoreksji i raka. Warto zobaczyć jakie nasiona marihuany medycznej możemy zastosować i czym konkretnie będą się one różnić między sobą.

Wówczas łatwiej będzie nam je dobrać pod kątem choroby i problemów, z którymi powinny one sobie poradzić. Tym bardziej, że cały czas pojawiają się nowe informacje na ten temat.