Czy dachy ze strzechy to dobre rozwiązanie?

http://e-keller.pl/products/farby-do-sitodurku/ Jandach buduje domy jednorodzinne w sąsiedztwie Poznania w programie MDM

Dachy ze strzechy kojarzą się z modą, która panowała kilkadziesiąt lat temu. Obecnie coraz rzadziej można spotkać ten typ dachu. Powoli jednak trend ten ulega zmianie. Dachy ze strzechy powoli wkraczają do łask. Czy w obecnych czasach warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Z pewnością dachy ze strzechy zachwycą niemal każdego. Kojarzą się bowiem z przytulnym, wiejskim klimatem. Do wykonania strzechy używa się specjalnego rodzaju słomy oraz trzciny.

Wielu sceptyków uważa, że materiały te są bardzo podatne za zapłon i ogień. Tymczasem nie jest to wcale takie oczywiste. Trzcina bądź słoma, która zastosowana jest w budowie dachu, musi cechować się odpowiednimi właściwościami. Istotnym kryterium jest stopień wysuszenia oraz zawartość krzemionki. Warto pamiętać, że pokrycia strzechowe wykazują szereg korzystnych właściwości. Dachy ze strzechy są lekkie i wykazują bardzo dobrą izolację akustyczną oraz termiczną. Dodatkowo, wbrew powszechnym opiniom, jest to trwały materiał.