Dobrze zorganizuj przestrzeń

projektant wnętrz stargard baterie w stylu retro

Pokój dla dziecka powinien być pomieszczeniem wielofunkcyjnym – maluch ma się tam bowiem nie tylko dobrze bawić, ale także wypoczywać oraz uczyć. Jednak zwłaszcza jeżeli pokój dla dziecka jest niewielki to trudno jest zorganizować przestrzeń tak, by dziecko bez problemu mogło w nim funkcjonować. Jak zatem zagospodarować przestrzeń, by nawet niewielki pokój był możliwie jak najbardziej praktyczny? Przede wszystkim dobrze przemyśl to, co koniecznie musi się znaleźć w pokoju.

Jeżeli bowiem nie ma takiej potrzeby to nie wyposażaj pomieszczenia w kilka szafek i półek, na których staną jedynie przeszkadzające bibeloty. Wybierz tylko to, co faktycznie jest potrzebne i praktyczne. Całą resztę możesz umieścić w innym pomieszczeniu.

Podczas urządzania pokoju wykorzystuj też każdą przestrzeń na górze, zaoszczędzi to wiele miejsca użytkowego. Możesz m.in.

użyć wiszących organizerów, które pomogą w przechowywaniu i segregacji zabawek dziecka. Są to bardzo praktyczne i tanie gadżety, warto więc ich wypróbować.