Droga Chapman’s Peak

http://montibello.pl/hair-product/toner-platiblanc/

Niektóre z dróg na świecie sprawiają, że podróżujący nie mogą oderwać wzroku od spektakularnych widoków rozciągających się za szybą autokaru czy samochodu. Do najbardziej malowniczych dróg na kuli ziemskiej zaliczono drogę Chapman’s Peak w Kapsztadzie.

Dzięki niesamowitemu położeniu zza szyby samochodu można podziwiać najbardziej malownicze krajobrazy morskie. Co jest imponujące i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń i adrenaliny, to fakt, że 9 kilometrów wąskiej drogi wiedzie wokół szczytu Chapman i można na tym odcinku naliczyć aż 114 zakrętów.

O ile dla tubylców nie stanowi to problemu, tak dla turystów jest to nie lada wyzwanie. Co ciekawe, droga została wyrzeźbiona w skale granitowej i oddana do użytku w 1922 roku.

Samochody i motocykle przemieszczają się wzdłuż skalistego wybrzeża. W otoczeniu skał można podziwiać lśniący w słońcu Ocean Atlantycki.

Jednakże trzeba też wiedzieć o tym, że czasami droga jest zamykana, ponieważ zdarza się, że ze zboczy spadają wprost na drogę duże głazy.