Duże miasta – różne oblicza

https://ansebsail.pl/blog/piec-najpiekniejszych-szlakow-zeglarskich-na-mazurach/

Nawet bazując o nasze, europejskie doświadczenia doskonale wiemy, jakie są różnice pomiędzy dużymi miastami a znacznie mniejszymi mieścinami. Różnice dotyczą infrastruktury, ruchu ulicznego, czasami nawet ogólnie przyjętych zwyczajów. W przypadku Indii nie jest inaczej, ponieważ Indie to wyjątkowy kraj.

Jego specyfika wynika z różnych czynników, a jednym z nich są wszechobecne skrajności. Są miasta takie jak stolica New Delhi czy Bombaj, które są symbolami nowoczesności i przemian gospodarczych w tym kraju. Równocześnie jednak są to miejsca, w których kawałek za prężnymi i zadbanymi dzielnicami biznesowymi kryją się brudne zakamarki, osiedla biedoty i coś, co można nazwać po prostu slumsem.

Są też stosunkowo duże miasta indyjskie, które zatrzymały się w rozwoju wiele lat temu i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie coś miało się tam zmienić na lepsze. Stąd nie należy ulegać założeniu, iż wizytując duże miasto w Indiach zawsze będziemy się czuć jakoś bliżej Zachodu. Czasami możemy mieć dokładnie przeciwne odczucia.