Kosmetyki dla alergików

www.korespondentdrogowy.pl https://aspazja.pl/zabiegi/manicure

Alergia skórna jest najczęściej spotykaną alergią, ponieważ bardzo łatwo można ją zaobserwować. Zaczerwienia, wypryski, swędząca skóra oraz nadmierne wysuszenie to niektóre z objawów. Osobom z problemami skórnymi i skłonnością do alergii ulgę mogą przynieść kosmetyki z apteki, które, w przeciwieństwie do produktów z drogerii, nie uczulają.

Skóra alergiczna przypomina skórę wrażliwą. W wyniku niektórych substancji drażniących mogą wystąpić objawy alergii skórnej. Dermokosmetyki przede wszystkim nie zawierają parabenów, które najczęściej są przyczyną reakcji alergicznych.

Są pozbawione barwników i substancji zapachowych, które nie wywołują uczulenia. Ponadto takie produkty wzbogacone są w składniki łagodzące i odbudowujące barierę lipidową skóry, takie jak alantoina, ceramidy, fosfolipidy, oleje roślinne o dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także delikatne ekstrakty roślinne, np. z lawendy, nagietka lub chabru.

Często producenci dermokosmetyków mają w swojej ofercie specjalne serie do skóry alergicznej, które jeszcze lepiej pielęgnują cerę alergików.

www.ciuchometr.pl