Pielęgnacja skóry niemowląt

https://sukienkimm.pl

Skóra niemowląt wymaga szczególnej pielęgnacji. Należy wiedzieć, że w pierwszych miesiącach życia skóra dziecka jest najważniejszym narzędziem zmysłu, ponieważ to dzięki niej niemowlę poznaje świat zewnętrzny.

Przy tym jest niezwykle cienka i delikatna – w tkance podskórnej są śladowe ilości tłuszczu, a warstwa rogowa naskórka nie jest jeszcze prawidłowo rozwinięta. To sprawia, że skóra jest wrażliwa oraz podatna na uszkodzenia i podrażnienia.

Dlatego też do pielęgnacji skóry niemowląt warto sięgać po kosmetyki z apteki. Takie produkty nie zawierają substancji podrażniających oraz parabenów, a więc nie uczulają dziecka.

Tzw. emolienty pozbawione są substancji zapachowych i barwników, które mogłyby być źródłem stanów zapalnych, podrażnień i zaczerwienień skóry.

Ponadto zatrzymują wodę w naskórku oraz dostarczają niezbędnych substancji lipidowych. Ważne jest także stosowanie dermokosmetyków nie tylko w trakcie i po kąpieli, ale także przy utrzymaniu prawidłowej higieny podczas przewijania niemowlaka.

Istotne jest, aby po każdej zmianie pieluszki aplikować odpowiednie kremy apteczne, które zapobiegną pojawieniu się pieluszkowemu zapaleniu skóry.