Podróż z widokiem na Mont Blanc

Podróż autem nie musi być nudna. Wystarczy wybrać ciekawą trasę i można jechać nawet tysiące kilometrów. Malownicze widoki za oknem wynagrodzą nawet najdłuższą podróż. Za jedną z najbardziej malowniczych tras uznaje się odcinek drogi krajowej SS26, znajdujący się w północno-zachodnich Włoszech.

Niesamowita trasa prowadzi do granicy Włoch z Francją. Trzeba pamiętać, że najpiękniejsze widoki można uchwycić na fotografiach tuż przed Tunelem Mont Blanc. Pokonując liczne zakręty i mosty, można cieszyć oko wspaniałą górską panoramą, w której nad resztą oblodzonych masywów dominuje Mont Blanc. Należy wiedzieć, że jest to najwyższy szczyt w Europie.

Co więcej, niesamowitych wrażeń podróżującym dostarcza także sam Tunel Mont Blanc o długości 11,6 km, w którym w 1993 roku doszło do tragedii. Pomimo zainstalowanych w tunelu czujników dymu oraz zaawansowanych technologii, wybuchł pożar, w którym zginęło prawie 40 osób. Turyści wciąż mają w pamięci to zdarzenie. Planując podróż przez Francję i Włochy warto zaplanować trasę w taki sposób, aby móc doświadczyć tych niesamowitych krajobrazów.

www.dhsummerfestival.pl