Przygotowanie auta do wakacyjnego wyjazdu

www.skytowerdlamiasta.pl https://aspazja.pl/zabiegi/sculptra

Jeżeli na wakacje z dziećmi wybieracie się własnym autem, trzeba go dostosować do urlopowej wyprawy. Podstawą jest sprawdzenie stanu technicznego samochodu, aby auto w czasie podróży nie sprawiło niemiłej niespodzianki. Powinniśmy także skontrolować czy w bagażniku mamy zapasowe koło, apteczkę i sprawną gaśnice. Przed wyjazdem wymagana jest kontrola klimatyzacji, a w razie potrzeby jej odgrzybienie. Dzieci muszą mieć dostosowane odpowiednie foteliki i podwyższenia do siedzenia dla starszych pociech.

Warto skontrolować pasy i ich zapięcia. Na oknach trzeba zamontować osłonki przeciwsłoneczne, najlepiej z ulubionymi bohaterami dzieci. Najważniejsze w podróży jest bezpieczeństwo, dlatego kierowca siadający za kółkiem musi by wyspany i wypoczęty. Pomocne jest również wcześniejsze przygotowanie trasy. Ze względu na dzieci, można wybierać drogi mniej kręte, a sam wyjazd zaplanować wieczorem lub nocą, gdy dzieci przeważnie już śpią. Warto wziąć także pod uwagę możliwość korzystania z usług holowniczych, takich jak autolaweta pruszków.

Wsiadając do auta nie należy zapomnieć o niezbędnych dokumentach: prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu i ubezpieczeniu OC.