Starość nie radość?

Upływający czas jest czymś, z czym powinniśmy się pogodzić. Czas odciska piętno na tym jak się czujemy i jak wyglądamy. Lata mijają – dzieci stają się nastolatkami, nastolatki dorastają, a ludzie dorośli przechodzą różne etapy.

Starzenie się to proces, na który nie ma rady, choć można zrobić wiele, aby przebiegał od godnie i nie niósł za sobą przykrych konsekwencji dla naszej psychiki oraz ciała. Oczywiście nie zawsze wszystkie te cele udaje się zrealizować, natomiast z całą pewnością warto poczynić starania w tymże kierunku. Jedną z najbardziej przykrych konsekwencji wieku senioralnego są choroby typowe dla tego okresu w naszym życiu.

Ich katalog jest dobrze znany medycynie, choć nie zawsze są to dolegliwości specyficzne, które da się ująć w ramy konkretnych terminów medycznych. Stąd pojawia się ogólne pojęcie problemów wieku starczego, na które składają się liczne przypadłości obniżające jakość życia seniorów na całym świecie. Przy odrobinie wysiłku i konsekwencji można jednak skutecznie takim kłopotom przeciwdziałać, o czym również tutaj napiszemy.