Test NIFTY

fizjoterapeuta poznan https://hurtmedyczny.pl/szczoteczki-soniczne

Jedną z nowszych metod wykrywania ryzyka wystąpienia chorób genetycznych jest test NIFTY, metoda która już cieszy się dużą popularnością. Wszystko za sprawą dwóch najważniejszych czynników, skuteczności oraz bezpieczeństwa. Wykonanie testu NIFTY, który polega na pobraniu krwi matki, w której znajduje się krążące DNA płodu, odbywa się identycznie jak przy pobieraniu krwi do podstawowych badań. Zatem przeprowadzenie testu dla pacjentki jest w ogóle nie odczuwalne i nie niesie żadnych zagrożeń dla płodu.

Poza tym skuteczność metody szacuje się na ponad 99%, co oznacza że metoda jest porównywalna ze wszystkimi inwazyjnymi badaniami prenatalnymi. Oczywiście pobrana krew poddawana jest specjalnej analizie, przebiegającej dwuetapowo. W pierwszej kolejności wyizolowane DNA porównywalne jest z ludzkim genomem w bazie danych. Natomiast drugim sposobem jest ustalenie liczby chromosomów.

Zatem wynik analizy, który odbiega od statystycznych norm, jest przesłanką ku temu, że płód może wykazywać zaburzenia genetyczne.

www.bale.szczecin.pl