Wady i zalety mieszkania poza miastem

https://meral.pl/fimus/ Środek chwastobójczy Chwastox

Ilu to już z Waszych znajomych mówiło Wam, że chciałoby spakować wszystko i natychmiast wyprowadzić się z miasta i na stałe zamieszkać na wsi? Na pewno coraz więcej. Taka decyzja ma jednak swoje zarówno wady, jak i zalety. Zalety to na pewno spokój. Chcemy wypocząć? Nie ma problemu.

Mamy też o wiele łatwiejszy dostęp do natury. W zasadzie w każdej chwili możemy iść na łąkę i wypocząć spokojnie w ciszy i bez zbędnego hałasu czy też zanieczyszczeń. Dla wielu ludzi po latach mieszkania w dużych miastach jest to jak zbawienie. Dzięki wsi łatwo także zyskać na kondycji.

Mieszkanie poza miastem wymaga nauczenia się wielu rzeczy, co jednak przekłada się także na stan zdrowia. Nawet zwykłe rąbanie drewna wyrabia pewną fizyczną krzepę. Minusy w dużej mierze związane są z dziećmi. Przede wszystkim ciężko im dojechać do miasta bez pomocy rodziców i podwózki samochodem.

Druga kwestia to ograniczone kontakty z rówieśnikami – na wsi ciężko jest zebrać grupkę dzieci w tym samym wieku, które mogłyby razem spędzać czas.

www.ealergie.com.pl