Wiadukt Millau

Europa jest bogata w wiele niesamowitych miejsc, o których nie zawsze przeczytamy w przewodnikach turystycznych i dotrzemy do nich metrem. Gwarancją niezapomnianej podróży samochodem po Francji jest wiadukt Millau.

Wiadukt jest częścią francuskiej autostrady A75, która jest łącznikiem pomiędzy dwiema europejskimi stolicami – Barceloną i Paryżem. Prawie trzykilometrowy most wiedzie nad doliną rzeki Tarn.

Jest to jeden z najwyższych mostów nie tylko w Europie, ale także na świecie, co sprawia, że widoki zapierają dech w piersiach. Imponująca wysokość – 341 metrów, zapewnia niesamowite wrażenia.

Siedząc w samochodzie można napawać się krajobrazami okolicy, które widzimy niemalże z lotu ptaka. Ponadto w pochmurne dni można mieć wrażenie jazdy w chmurach, co jeszcze bardziej potęguje doznania.

Szacuje się, że każdego dnia trasą przejeżdża około 50 tysięcy samochodów, a rocznie przyjeżdża tutaj 300 tysięcy turystów, aby móc zobaczyć tę spektakularna budowlę oraz niesamowite widoki podczas jazdy samochodem.