Wydziel w pokoju części

Firma sprzątająca Blitz Cleaning z Gliwic http://www.blitz-cleaning.com/ oferuje sprzątanie biur

Urządzając pokój dla dziecka nie zapomnij o tym, aby w pomieszczeniu, oczywiście w miarę możliwości, wyznaczyć odrębne części, np. do snu, na zabawę czy do nauki. Pomoże to dziecku lepiej funkcjonować w pomieszczeniu na co dzień.

Część przeznaczona do snu powinna znaleźć się w najmniej oświetlonej części pokoju, może być nawet w kąciku lub tuż przy poddaszu. Dziecko powinno mieć tam możliwość wyciszenia się i odpoczynku. Strefa do nauki jest natomiast szczególnie ważna w przypadku dzieci, które rozpoczęły już naukę w szkole.

Konieczne będzie umieszczenie biurka i kilku półek z książkami. Warto zadbać o to, by miejsce takie znalazło się jak najbliżej naturalnego oświetlenia, tuż przy oknie. Postaraj się też wyeliminować wszystko, co mogłoby rozpraszać dziecko podczas nauki, np.

zalegające zabawki. Strefa do zabawy to natomiast cała reszta pokoju. Pamiętaj jednak o tym, by dziecko nie zanosiło zabawek np.

do biurka czy na półki książkowe, gdyż może to mu utrudnić np. odrabianie lekcji – podczas nauki będzie bowiem myślało o zabawie. Stara się zatem zachować odrębność poszczególnych części pokoju.