Wytrzymałość drewnianych palet

Wybierając drewniane palety kieruj się ich klasą oraz rodzajem drewna, z jakiego zostały wykonane. Nie bez znaczenia dla wytrzymałości jest też sama konstrukcja palety (ilość desek, ich grubość) oraz sposób, w jaki zbity palety przy pomocy gwoździ. Te elementy w dużym stopniu wpływają na wytrzymałość palety, która jest kluczowym elementem sprawnego transportu produktów.

Wszystkie palety są oznaczone informacją o tym, jaka jest maksymalna dopuszczalna siła nacisku na paletę. Najpopularniejsze na rynku są palety euro, na których podczas transportu można umieścić 2,5 tony materiałów. Innym typem palet drewnianych są palety przemysłowe.

Wizualnie są bardzo podobne do europalet, mają jednak inne wymiary. Tak jak w przypadku palet euro, tak i wytrzymałość palet przemysłowych wynosi 2,5 tony towaru.Istnieje także wiele innych typów palet o niestandardowych wymiarach.

Większość z nich jest przeznaczona do przewożenia towarów o wadze 1,5 tony – 2,5 tony. Istnieją też małe palety, których wytrzymałość nie przekracza 700 kilogramów.