Zima a kondycja naszych dłoni

kosmetyki Pharma CF botoks

Dłonie to kolejna część ciała, która szczególnie narażona jest na kontakt z mrozem. Wprawdzie staramy się je chronić i nosić rękawiczki, prawdą jest jednak, że nie zawsze o nich pamiętamy i często zamiast być na dłoniach, zostają w domu. Tak jak w przypadku ust, dłoniom także należy się szczególna pielęgnacja i to nie tylko w momencie przebywania na mrozie. Szczególnie istotnym jest, by nie wychodzić z domu bez dobrego kremu nawilżająco-natłuszczającego.

Taki kosmetyk zawsze powinniśmy mieć przy sobie i używać go, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dobrze nawilżone dłonie, to dłonie, które nie boją się mrozu i potrafią się przed nim obronić. Drugą linią obrony przed spierzchniętymi dłońmi powinny być działania zapobiegające ich wrażliwości na odmrożenia. Świetnym rozwiązaniem na pobyt na dworze są rękawiczki – to już wiemy.

Mogą się one jednak przydać także do czegoś innego. Doskonałym zabiegiem odżywczym dla dłoni jest serwowanie im conocnego SPA. Na czym miałby polegać ów rytuał? Na nawilżeniu dłoni dobrym, najlepiej naturalnym, kosmetykiem i ubraniu bawełnianych cienkich rękawiczek. Pod wpływem ciepła składniki wnikną w głąb skóry, a rano obudzimy się z pięknymi, gładkimi dłońmi.

www.52um.pl