Zwyrodnienia stawów

no 36 kosmetyki do stóp http://www.i-kar.pl/oferta/badania/holter/

Jeden z najbardziej powszechnych problemów, z którymi muszą borykać się osoby w wieku starczym, są zwyrodnienia stawów. Z jednej strony są one typową przypadłością seniorów, a z drugiej mogą występować nawet u stosunkowo młodych osób. Wówczas mamy do czynienia ze zwyrodnieniami, które są na przykład efektem wykonywania pewnych czynności fizycznych w pracy lub też uprawiania niektórych dyscyplin sportu.

Bez względu na charakter oraz przyczyny konsekwencje zwyrodnień są zawsze przykre. Największy kłopot wiąże się z przewlekłą bolesnością, na którą nie ma w gruncie rzeczy efektywnego lekarstwa. Masaże, stosowanie odpowiednich maści oraz zabiegi z zakresu fizjoterapii mogą przynieść pewną ulgę, jednakże w przypadku zwyrodnień ciężko mówić o czymś takim jak uleczalność.

Czasami, zwłaszcza w odniesieniu do młodszych pacjentów, zapada decyzja o zabiegach chirurgicznych, które mogą zniwelować zwyrodnienia. Seniorom z reguły takie interwencje nie są już w stanie skutecznie pomóc. W takim układzie terapia jest ukierunkowana głównie na walkę z bolesnością.