Badania inwazyjne – ryzyko powikłań, ale niezwykłą skuteczność
Badania prenatalne nieinwazyjne, choć są bezpieczne dla płodu, jak i matki, to jednak dają tylko szacunkowy pogląd o istniejącym ryzyku wystąpienia chorób genetycznych.
Niemniej jednak ze względu na bezpieczeństwo, warto w pierwszej kolejności skorzystać z właśnie tych metod.
Natomiast w przypadku, gdy taka analiza wykaże jakieś nieprawidłowości, konieczne jest przeprowadzenie badań inwazyjnych.
Podobnie jak wynikające z wywiadu wady rozwojowe w poprzednich ciążach, u rodziców lub innych członków rodziny.
Niestety należy liczyć się z tym, że wykonane badania mogą przyczynić się do wystąpienia powikłań, takich jak poronienie, przedwczesne skurcze, odpływanie wód płodowych, krwawienie, a także zakażenie.
Dlatego też często rodzice wzbraniają się od ich wykonania, jednak zazwyczaj jest to jedyna droga, która może uratować nienarodzone dziecko przed rozwojem całego szeregu objawów towarzyszących w wielu chorobach genetycznych.
Polecane artykuły
Sposoby na chorobę lokomocyjną u dzieci
U dzieci w wieku około roku do trzech lata i starszych, często spotykaną dolegliwością jest choroba lokomocyjna, za którą odpowiada zbyt wrażliwy błędnik będący narządem równowagi. Maluchy mają zawroty głowy, nudności i wymiotują, co nie jest zbyt komfortowe, zwłaszcza, gdy czeka je długa podróż. A
Odmładzająca kąpiel w Bałtyku
studia trychologia Będąc nad polskim morzem wczasowicze zażywają kąpieli słonecznych, podczas których zdarza się im nie używać filtrów chroniących skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Takie zachowanie skutkuje mahoniową opalenizną, jednak tym sposobem bardzo łatwo o oparzenia słoneczne i inne cho